آخرین اخبار و تکنولوژی روز دنیا

پیش بینی بیل گیتس درباره آینده ویروس کرونا

بیل گیتس

بازدیدها: 12

بیل گیتس اخیرا پیش بینی های جدیدی در ارتباط با ویروس کرونا انجام داد که برخی از افراد را خوشحال و البته عده ای را ناامید کرد.

خبر بد از دید بیل گیتس این بود که احتمالا واکسن مفید برای ویروس کرونا تا سپتامبر سال 2021 آماده نخواهد شد و از طرفی مردم ایالت متحده طرح فاصله گذاری اجتماعی که زیان بسیار زیادی به اقتصاد این کشور وارد کرده است را تا پایان ماه مه نمی توانند متوقف کنند.

این پیش بینی 18 ماهه برای آماده شدن واکسن کرونا با فرض این که شرکت های تولید کننده واکسن با تامین مالی مناسب، با نهایت سرعت و بیشترین ظرفیت ممکن شروع به تولید کنند اعلام شده است، در چنین شرایطی به گفته بیل گیتس میتوان به توزیع انبوه واکسن کرونا ویروس تا سال آینده امیدوار بود.

بیل گیتس می گوید چنانچه ایالت متحده در بازه زمانی ماه آوریل تا ماه مه بتواند بیماری کرونا را کنترل کند پس از آن میتوان انتظار بازگشایی کارخانه ها، مدارس و غیره را داشت. البته به گفته او احتمال برگزاری رویدادهای ورزشی تا توزیع انبوه واکسن بسیار اندک است.

اما خبر خوب از دید بیل گیتس این است که جهان پس از کووید 19 دیگر بحرانی شبیه به آن را تجربه نخواهد کرد. به این دلیل که بحران کرونا درس های بسیار زیادی به بشریت داده و با توجه به داروهایی که در حال حاضر در حال ساخت است میتوان امیدوار به جلوگیری از شیوع گسترده و کنترل اینگونه عوامل بیماری زا بود.

به گفته بیل گیتس از 100 واکسن در دست ساخت تنها 10 مورد از آن ها از جمله Modern-NIAID نتایج امیدوار کننده ای داشته اند. فاز اول آزمایش انسانی این واکسن ها اواخر اسفند آغاز گردید و آزمایش باقی واکسن ها نیز از ماه آینده شروع می شود.

در ادامه بیل گیتس اعلام کرده است بنیاد بیل و ملیندا گیتس علاوه بر کمک به تسریع پروسه ساخت واکسن، بر روی مباحث درمانشناسی نیز متمرکز شده است، از این رو میتوان چندین کلاس مختلف از داروها را در مدت زمانی بسیار کوتاه توسعه داد، بنابراین در آینده در صورت شیوع بیماری جدید در مدت زمان 4 تا 6 ماه میتوان داروی موثر آن را تولید کرد.

منبع : thestar

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *